Понеділок, 07.07.2025, 20:59

Інтернет-лабораторія ДНЗ "ПТУ №38 м. Жашкова"

Block title
Цікаве програмне забезпечення [19]
Опис програм, призначення
Сучасні комп"ютерні технології [18]
Рейтинг тестування пристроїв, комплектуючих [14]
Результати тестування комплектуючих ПК і не тільки для правильного вибору користувачем
Драйвери [1]
Міні-чат
Наше опитування
Що сьогодні не вистачає молоді?
Всього відповідей: 46
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Статті "Новини комп"ютерних технологій" » Цікаве програмне забезпечення

Заглянути в ядро: наскільки сильна Windows

Заглянути в ядро: наскільки сильна Windows

 Щоб з'ясувати, наскільки хороша Windows насправді, потрібно вивчити її ядро і зрозуміти, як воно влаштоване і що воно може. У даній статті ми порівнюємо Windows з Linux і Mac OS X і виявляємо сильні та слабкі сторони цієї операційної системи, що має так багато користувачів і так мало шанувальників.

Зі словом «Windows» пов'язано багато упереджень і міфів. Наприклад, існує думка, що працювати в Windows вкрай небезпечно, тому що мільйони вірусів, що гуляють по Інтернету, атакують виключно цю ОС. До того ж багато хто впевнений, що дітище Microsoft не відрізняється високою продуктивністю: чим довше ви користуєтеся цією системою, тим повільніше вона працює. Що стосується стабільності, то всім добре знайомий горезвісний «синій екран». Це й не дивно: Vista складається з сімдесяти мільйонів рядків коду - як тут не заплутатися!

Щоб з'ясувати, чи справедливі всі ці звинувачення, необхідно зазирнути в саме ядро операційної системи і перевірити, наскільки воно відповідає трьом критеріям: безпека, продуктивність і стабільність. А для порівняння візьмемо ядра двох інших систем - Linux і Mac OS X. Крім того, ми детально розповімо, які методи використовують Windows і її конкуренти.

Контроль над системою

Ядро керує операційною системою, і її якість залежить саме від якості ядра. На ньому тримається буквально все. Зокрема, ядро виконує роль інтерфейсу для комп'ютерного устаткування: воно спілкується із зовнішніми пристроями і управляє вбудованими компонентами, такими як оперативна пам'ять, центральний процесор і жорсткий диск.

Щоб забезпечити безпеку системи, ядро стежить за всіма поточними процесами, визначаючи, які програми і як довго можуть користуватися апаратними ресурсами. Стабільність досягається за рахунок структурування ресурсів. За цим стоять функції, до яких звертаються щодня - наприклад, відображення файлових систем на жорсткому диску. Висока продуктивність важлива при виникненні конфліктів доступу - наприклад, коли дві програми намагаються записати дані на жорсткий диск одночасно. У цьому випадку ядро розставляє пріоритети і надає доступ однієї з програм, у той час як другий доводиться чекати. Нижче ми докладно розповімо, як саме Windows справляється з усіма цими завданнями.

Категорія: Цікаве програмне забезпечення | Додав: lina (15.11.2010)
Переглядів: 436 | Рейтинг: 5.0/1
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]