Понеділок, 07.07.2025, 11:12

Інтернет-лабораторія ДНЗ "ПТУ №38 м. Жашкова"

Block title
Комп"ютерна графіка [4]
програми, обробка графічних файлів
Відеомонтаж [6]
Засоби для відеомонтажу, програми, обладнання
Games [6]
опис комп'ютерних ігор
Міні-чат
Наше опитування
Що сьогодні не вистачає молоді?
Всього відповідей: 46
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Статті "Робота з програмним забезпеченням" » Відеомонтаж

Комп'ютер для відеомонтажу: можливі рішення

Комп'ютер для відеомонтажу: можливі рішення

Комп'ютер для відеомонтажу повинен приймати цифровий або аналоговий відеосигнал і обробляти його, щоб отримати необхідний користувачу результат. Можливості, конфігурація і вартість подібних ПК можуть сильно відрізнятися.

Перш за все варто визначитися, якого роду відеомонтаж вам потрібен. Для професійної роботи з відео буде потрібно професійне обладнання. Для фільму про сімейне торжество або красивого відеозвіту про проведений у горах відпустці можна обійтися без дорогих комплектуючих - цілком вистачить цифрової відеокамери і практично будь-якого сучасного комп'ютера. Чи не єдина умова - на ПК повинен бути порт FireWire, за яким і буде передаватися цифровий DV-сигнал з відеокамери на комп'ютер. Зручність і якість подальшої обробки отриманого AVI-файлу повністю залежить від потужності комп'ютера та відповідного ПЗ.

Конфігурація комп'ютера для відеомонтажу може змінюватись в широких межах. Але слід врахувати два нюанси. Оскільки оцифровку відео виконує безпосередньо CPU, саме від його потужності головним чином залежить швидкість процесу. Для роботи з невисокими дозволами підійде і відносно стара система, але тоді півгодинний ролик цілком може оброблятися 8-12 годин і більше.

Важливою умовою зручної роботи є великі жорсткі диски. Одна година відео, захопленого у форматі AVI, займає 12 Гбайт. Якщо додати сюди відповідний обсяг оброблених файлів в декількох форматах і помножити на 2-3 години відео, то вийде, що потрібно не менше 150-200 Гбайт.

Крім того, при монтажі рекомендується використовувати дві підсистеми зберігання даних, одна з яких буде джерелом матеріалу, а інша - приймачем для вже обробленого відео. Такий розподіл дозволить працювати жорстким дискам з найбільшою швидкістю. При обробці відео високої роздільної здатності обсяги переміщуваної інформації можуть бути воістину величезними. У цьому випадку для обох підсистем зберігання даних рекомендується використовувати масив RAID 0.

Втім, про необхідному мінімумі можна дізнатися з рекомендацій виробника ПЗ. Так, Pinnacle Studio Plus X вимагає Pentium або Athlon з частотою 1,4 ГГц (а краще 2,4 ГГц), 512 Мбайт ОЗУ, DirectX9-coвместімую відеоплату з 32 Мбайт ОЗУ (256 Мбайт для 1080i High Definition), бажано окремий жорсткий диск для зберігання отриманих відеоматеріалів і дисплей з роздільною здатністю не менше 1024x768.

Схожі вимоги пред'являють і інші популярні програми відеомонтажу. Якщо конфігурація вашого комп'ютера відстає від мінімально рекомендованої, можна використовувати більш старі і менш вимогливі до ресурсів версії ПЗ.

Можливості програмної обробки відеосигналу за допомогою центрального процесора все ж таки відносно невеликі. Для високоякісного відеозахоплення, оцифровування аналогового сигналу і подальшої обробки відеоматеріалу в реальному часі застосовуються спеціальні плати відеомонтажу: з апаратної реалізацією основних функцій або гібридні.

Як легко здогадатися, моделі першого типу використовують власні потужності для оцифровки, стиснення і обробки відео; другі, чия популярність зростає із збільшенням потужностей комп'ютерів, ділять навантаження між своїми апаратними засобами та CPU. Вартість подібних професійних плат буває різна, але рідко опускається нижче $ 500. Все залежить від кількості алгоритмів стиснення, можливостей по обробці отриманих файлів і максимального дозволу відеозахоплення.

Canopus Edius SP for HDV

Апаратно-програми комплексу для відеомонтажу Canopus EDIUS SP for HDV побудований на фірмовому апаратному DV-кодеку, що забезпечує двонаправлене перетворення. Він захоплює і одночасно оцифровує аналоговий відеосигнал із стисненням без втрати якості у формати DV25, MPEG-2 та MPEG-1 або без стиснення в HD і SD, а також захоплює сигнал з цифрових джерел DV і HDV, керуючи ними за протоколом RS-422. Джерела відеосигналу підключаються через порти FireWire, компонентний, композитний і S-Video.

Плата дозволяє редагувати відео в реальному часі, накладати переходи, титри, ефекти, змінювати формат зображення і частоту кадрів. Для контролю можна підключити допоміжний монітор через компонентний HD-вихід (опція; аж до 1080i HDV).

Плата оптимізована для Core 2 Duo. Мінімально прийнятним для неї є Pentium 4 з частотою 3 ГГц або аналогічні моделі.

Категорія: Відеомонтаж | Додав: lina (15.11.2010)
Переглядів: 901 | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]